Drak
Rytíř

Když píšu tyto stránky, sám se ptám, kde začíná náš příběh. Pohádka našeho života začíná na malebném ostrově Mauricius, kde jsme si se Sabinkou pořídili své první dítě, naši milovanou Emily.

Narodila se v březnu 2019 a k dnešnímu dni je to skutečný raubíř, co už ve svých skoro 2 letech využívá své roztomilosti, aby si podmanila maminku i tatínka a skolila jakoukoliv překážku, která se před ní objeví, třeba i tříhlavého draka, nebo nepoladěnou tchýni… všichni podlehnou jejímu úsměvu.

No a protože dětská fantazie nezná meze a sami vzpomínáme na dny, kdy nám naši rodiče vyprávěli pohádky, rozhodli jsme se psát vlastní příběhy, které s Emily sdílíme a prožíváme.

Hledáte pohádky pro děti? Mrkněte na ty naše a pokud budete chtít, dejte nám vědět o svých příbězích. Se svolením je rádi vydáme na našem webu, kde já, v roli tatínka, některé příběhy předčítám.

Malý princ na koni | Tatínku, vyprávěj
Malý princ na koni | Pohádky pro malé raubíře

A pokud byste chtěli něžnější hlásek, mrkněte na náš druhý web – Maminko, vyprávěj, kde najdete pohádky pro prince i princezny v něžnějším podání. Pohádky pro naše blogy tvoří má milovaná žena, která je učitelkou angličtiny a francouzštiny a zároveň, tělem i duší, divadelnicí. Proto si můžete být jistí, že naše pohádky jsou poučné a po didaktické stránce i výchovné. Snažíme se, aby pohádky vždy nesly nějakou hlubší myšlenku, která má pomoci dětem pochopit, že kladné lidské vlastnosti jsou k nezaplacení. Já přispívám svými neotřelými nápady a rád pomáhám s novými náměty na pohádky. Jsme v tom zkrátka spolu.

Emily Hana

Když jsme vybírali jméno, nebudu lhát, celou dobu jsem věřil, že to bude kluk. Ještě na ultrazvuku, když mi doktorka tvrdila, že je to holčička, jsem si byl celou dobu jistý, že je to kluk.

Chápejte, já tam toho pinďu prostě viděl, nezáleží na tom, že měl skoro 20cm a byla to pupeční šňůra, byl sem si prostě jistý. Oproti tomu Sabinka se otočila na paní doktorku a říká: „Vidíte toho debi…? Jako by mu včely ulétly.“ Chvíli mi trvalo, než sem si vše uvědomil.

Z pohledu manželky to bylo jednoduché, holčička,… jupí, prostě paráda, budeme na něho dvě. Z mého pohledu jsem si jen představil ty davy nápadníků, které budu muset odhánět a udržet čest své dcerky…. buďme upřímní pánové, všichni to máme stejně a pořídit si u nás zbrojní pas není tak jednoduché.

V každém případě jsem za dcerku šťastný a je to největší štěstí, které mě potkalo. Proto pohádky na tomto webu a i ty další na celém světě, které dělají dětem radost, jsou pro mě tak důležité… protože dělají dětem radost a pomájí rozvíjet jejich inteligenci i fantazii.

Nadhled

V žádném případě nejsem laureát Nobelovy ceny za literaturu, do této role mám daleko, možná dále, než mnozí z vás, kteří toto čtete. Berte to s nadhledem, pohádky na těchto stránkách mají dělat radost dětem a pomoci unaveným rodičům jim vyprávět nové a neotřelé příběhy.

Určitě nám utečou nějaké gramatické chyby, některé pohádky nebudou pro každého a najdete si v tom spoustu věcí, co byste řekli, nebo napsali jinak. To je skvělá příležitost si příběh převzít a předělat ho podle svých představ… vždyť pohádky jsou lidová tvorba a není nic lepšího, než vlastní fantazie.

Martin

Les Raketa Stan